سیسکو & IBM

همکاری شرکت سیسکو و IBM برای ساده سازی استفاده از Hybrid Cloud

شرکت سیسکو و IBM  بیان کردند که باید دیتا سنتر و تکنولوژی ابر خود را با یکدیگر ترکیب کنند تا به مشتریان در ساخت و پشتیبانی از On-Premises به طور ایمن و اپلیکیشین های Hybrid Cloud کمک کنند.

سیسکو و IBM بیان کردند با یکدیگر جهت توسعه معماری Hybrid-Cloud همکاری می کنند که این کار باعث می شود تا دیتا سنتر و پلتفرم تجزیه و تحلیل سیسکو با خدمات Cloud IBM ترکیب شود. بخش IBM تاکید زیادی بر روی خدمات مبتنی بر Kubernetes مثل Cloud Foundry و Cloud Private،  نرم افزار های شرکت IBM مثل Websphere و همچنین نرم افزار های متن باز مثل Open Whisk، KNative، Istio و Prometheus دارد.

سیسکو بیان کرد که کاربرانی که از تکنولوژی های ACI ( Application Centric Infrastructure ) استفاده می کنند، می توانند ساختار شبکه را از On-Premises به IBM Cloud  توسعه دهند. ACI بسته های دیتا سنتر SDN سیسکو می باشد که می تواند تکنولوژی شبکه Intent-Based را ارائه دهد و به کاربران توانایی پیاده سازی اتوماتیک شبکه و تغییرات سیاست و اطمینان از تحویل داده ها را می دهد.

IBM بیان کرد که نرم افزار vPOD سیکسو می تواند بر روی سرور های bare metal Cloud IBM اجرا شود. شرکت اعلام کرد که ” vPOD شامل spine ها و leaf های مجازی می باشد و تا هشت نمونه از ACI Virtual Edge را پشتیبانی می کند. این عناصر اغلب در سرویس های VMware در IBM Cloud برای پشتیبانی از عملیات ترکیبی به کار گرفته می شوند.”

معاون استراتژی و توسعه محصول در یک وبلاگ درباره این توافقنامه نوشت: ” مشتریان می توانند به وسیله ارتباط با تیم خدمات فناوری جهانی IBM، ACI مجازی را بر روی IBM Cloud  خود اجرا کنند.” همچنین بیان کرد که: ” Virtual ACI تنها راه حل نرم افزاری است که می توانید در هر مکانی با حداقل 2 سرور از آن استفاده کنید و به شما توانایی اجرای VMware ESXi hypervisor را می دهد. در آینده توانایی استقرار IBM Cloud Pak برای برنامه ها در محیط ACI سیسکو نیز به وجود می آید.”

علاوه بر این IBM بیان کرد که پشتیبانی برای IBM Cloud Private را نیز اضافه کرده  که Kubernetes و کانتینر های دیگر بر روی سیستم های Cisco HyperFlex و HCI را نیز مدیریت می کند.  

Pakها شامل IBM Multicloud Manager است که پلتفرمی بر مبنای Kubernetes می باشد و بر روی IBM Cloud Private اجرا می شود و به کاربران اجازه می دهد تا حجم کاری Cloud ها را از تامین کنندگان دیگر مثل Amazon، Red Hat، Microsoft مدیریت و ادغام کند.

اساسا Multi-Cloud Manager داشبوردی برای مدیریت صدها برنامه Kubernetes و حجم عظیمی از داده ها است.

Multi-Cloud Manager به تیم عملیات و توسعه اجازه می دهد تا توسط یک پنل تکی کنترل، دیدگاهی نسبت به برنامه های Kubernetes و تجهیزات در سراسر Cloud و Cluster ها را را داشته باشد.

حجم کار توزیع شده را می توان مستقیما در دستگاهی با مقیاس بالاتر در سراسر Cloud و مکان های on-premises مدیریت کرد. دامنه دید، انطباق و نظارت همراه با قابلیت گسترده MCM نیز ارائه شده که در لایه دستگاه lightweight با اتصال سرور مرکزی در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این AppDynamic های سیسکو می توانند در نظارت بر زیرساخت و عملکرد کسب و کار نیز نقش داشته باشد. اخیرا سیسکو AppDynamic هایی را برای Kubernetes اضافه نموده است که زمان لازم برای شناسایی و رفع مشکلات عملکرد در Cluster های Kubernetes را کاهش می دهد.

آن ها بیان کردند که معماری Hybrid-Cloud که پیش بینی کرده اند، پیچیدگیهای ایجاد و مدیریت محیط های Hybrid-Cloud را کاهش می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.