Emc

تاریخچه

EMC در سال 1979 توسط ریچارد ایگان (E)، راجر ماریو (M) و جان کریلی (C) تاسیس شده است. اولین برد حافظه ی ذخیره سازی را با فضای 64 کیلوبایت در سال 1981 معرفی کرد. این پیشرفت از اواسط سال 1980 روند سعودی پیدا کرده و در سال 1990 محصولات Symmetrix به بازار عرضه شد و برای EMC پیشرفتی زیادی را در پی داشت، هم از لحاظ اندازه هم از لحاظ سرمایه به طوری که سرمایه میلیون دلاری EMC به میلیارد ها دلار رسید. از دهه 90 بود که EMC توجه خود را از بردهای ذخیره سازی به سیستم های ذخیره سازی تغییر داد. در آن سال ها روتگمرز که یکی از برترین مدیرهای دنیا بود که مدیریت شرکت را بر عهده داشت.

در سال 2001 جو توچی به عنوان مدیر اجرایی برگزیده شد. در سال 2009 EMC و Cisco به همراه سرمایه گذاری مشترک Vmware و  Intel با یکدیگر VCE را تاسیس کردند که برای توسعه محصولات و خدمات  در زیر ساخت همگرا و بازار کامپیوترهای ابری تشکیل شد.

جو توچی با تغییراتی که در مدل کسب و کار EMC ایجاد کرد، باعث شد شرکت در سال 2012 به درآمد 21.7 میلیارد دلار برسد.

در سال 2013 ، EMC شرکت جدیدی به نام Pivotal را راه اندازی کرد که این سازمان تکنولوژی Vmware  و EMC را به یکدیگر متصل و بر ارائه محصولاتی با پلتفرم ارائه سرویس قدم نهاد.

در 12 اکتبر سال 2015 شرکت Dell ،EMC را به ارزش 67 میلیارد دلار خریداری کرده و از آن تاریخ Dell و EMC با هم پیوند خورده و آن را به نام DellEMC همه شناخته اند. خریداین شرکت توسط Dell یکی از بزرگترین خریدهای تاریخ در قسمت تکنولوژی شناخته می شود. محصولات این شرکت به چند دسته تقسیم می شود اعم از سرورها، ذخیره سازها، حفاظت از داده ها، امنیت، شبکه و زیر ساخت است یکی از متداول ترین محصولاتی که از EMC استفاده می شود در بخش ذخیره سازها یا همان Storage های آن است.

محصولات و خدمات

EMC علاوه بر شرکت های Vmware  و Pivotal که اکثریت به آن آشنایی دارند، محصولات و خدماتی دیگری را ارائه داده است که به بخش فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا به یک مدل محاسبات ابری، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ بپردازد.

Emc