Emc

تاریخچه

EMC در سال ۱۹۷۹ توسط ریچارد ایگان (E)، راجر ماریو (M) و جان کریلی (C) تاسیس شده است. اولین برد حافظه ی ذخیره سازی را با فضای ۶۴ کیلوبایت در سال ۱۹۸۱ معرفی کرد. این پیشرفت از اواسط سال ۱۹۸۰ روند سعودی پیدا کرده و در سال ۱۹۹۰ محصولات Symmetrix به بازار عرضه شد و برای EMC پیشرفتی زیادی را در پی داشت، هم از لحاظ اندازه هم از لحاظ سرمایه به طوری که سرمایه میلیون دلاری EMC به میلیارد ها دلار رسید. از دهه ۹۰ بود که EMC توجه خود را از بردهای ذخیره سازی به سیستم های ذخیره سازی تغییر داد. در آن سال ها روتگمرز که یکی از برترین مدیرهای دنیا بود که مدیریت شرکت را بر عهده داشت.

در سال ۲۰۰۱ جو توچی به عنوان مدیر اجرایی برگزیده شد. در سال ۲۰۰۹ EMC و Cisco به همراه سرمایه گذاری مشترک Vmware و  Intel با یکدیگر VCE را تاسیس کردند که برای توسعه محصولات و خدمات  در زیر ساخت همگرا و بازار کامپیوترهای ابری تشکیل شد.

جو توچی با تغییراتی که در مدل کسب و کار EMC ایجاد کرد، باعث شد شرکت در سال ۲۰۱۲ به درآمد ۲۱٫۷ میلیارد دلار برسد.

در سال ۲۰۱۳ ، EMC شرکت جدیدی به نام Pivotal را راه اندازی کرد که این سازمان تکنولوژی Vmware  و EMC را به یکدیگر متصل و بر ارائه محصولاتی با پلتفرم ارائه سرویس قدم نهاد.

در ۱۲ اکتبر سال ۲۰۱۵ شرکت Dell ،EMC را به ارزش ۶۷ میلیارد دلار خریداری کرده و از آن تاریخ Dell و EMC با هم پیوند خورده و آن را به نام DellEMC همه شناخته اند. خریداین شرکت توسط Dell یکی از بزرگترین خریدهای تاریخ در قسمت تکنولوژی شناخته می شود. محصولات این شرکت به چند دسته تقسیم می شود اعم از سرورها، ذخیره سازها، حفاظت از داده ها، امنیت، شبکه و زیر ساخت است یکی از متداول ترین محصولاتی که از EMC استفاده می شود در بخش ذخیره سازها یا همان Storage های آن است.

محصولات و خدمات

EMC علاوه بر شرکت های Vmware  و Pivotal که اکثریت به آن آشنایی دارند، محصولات و خدماتی دیگری را ارائه داده است که به بخش فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا به یک مدل محاسبات ابری، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ بپردازد.

Emc