پیاده سازی روتر و سوئیچ

پیاده سازی روتر و سوئیچ

نحوه کار یک شبکه اتصال کامپیوترها و لوازم جانبی با استفاده از دو قطعه سوئیچ و روتر است. این دو اجازه می دهند دستگاههای متصل به شبکه با یکدیگر و همچنین با شبکه های دیگر در ارتباط باشند.

گرچه این دو کاملاً مشابه به نظر می رسند، اما روترها و سوئیچ ها عملکردهای بسیار متفاوتی را در یک شبکه انجام می دهند:

سوئیچ(Switch):

سوئیچ ها برای اتصال چندین دستگاه در شبکه در داخل ساختمان استفاده می شوند. به عنوان مثال می تواند کامپیوترها ، چاپگرها و سرورها را به هم متصل کند و شبکه ای از منابع مشترک ایجاد کند. سوئیچ به عنوان یک کنترل کننده عمل می کند و به دستگاه های مختلف امکان می دهد اطلاعات را به اشتراک بگذارند و با یکدیگر صحبت کنند. از طریق به اشتراک گذاری اطلاعات و تخصیص منابع ، سوئیچ ها موجب صرفه جویی در هزینه و افزایش بهره وری می شوند.

روتر(Router):

روترها برای اتصال چندین شبکه به هم استفاده می شوند. به عنوان مثال ، شما می توانید از یک روتر برای اتصال رایانه های شبکه خود به اینترنت استفاده کنید و از این طریق یک اتصال اینترنتی بین بسیاری از کاربران ایجاد کنید. روتر به عنوان یک دستگاه پخش کننده عمل می کند و بهترین مسیر را برای گردش اطلاعات شما انتخاب می کند تا با نرخ بالاتری اطلاعات خود را انتقال دهید.

روترها و سوئیچ ها بلوک ساختاری برای کلیه ارتباطات تجاری از دیتا ، صدا ، فیلم  تا دسترسی بی سیم هستند. آنها می توانند با فعال کردن شرکت شما در افزایش بهره وری ، کاهش هزینه های تجاری و بهبود امنیت و خدمات به مشتریان ، خط اصلی یک شرکت را بهبود بخشند.

همچنین روترها و سوئیچ ها سرعت دسترسی به اطلاعات، عرضه خدمات به مشتری و امنیت را افزایش داده و امکان به اشتراک گذاری اطلاعات در شبکه را فراهم می کند که در نهایت موجب بهبود عرضه خدمات با هزینه ی کمتر خواهد شد.

گروه تکتاکام خدمات پیاده سازی روترها و سوییچ ها را ارائه می نماید و تمامی مراحل کار را به صورت مستند شده در اختیار کار فرما قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگيرید