طراحی و پیاده سازی امنیت شبکه

طراحی و پیاده سازی امنیت شبکه طراحی و پیاده سازی امنیت شبکه: امنیت شبکه فعالیتی است که برای محافظت از داده های شما، یکپارچگی  و قابلیت استفاده از شبکه طراحی شده است. طراحی و پیاده سازی امنیت شبکه شامل دو فن آوری سخت افزاری و نرم افزاری می باشد، تهدیدات مختلفی را هدف قرار می دهد، مانع ورود یا نفوذ به بخش های مختلف در شبکه شما می شود و دسترسی به شبکه را مدیریت می کند.

امنیت شبکه چگونه کار می کند؟

امنیت شبکه چندین لایه دفاعی در شبکه را ترکیب می کند. هر لایه امنیتی شبکه سیاست ها و کنترل ها را پیاده سازی می کند. کاربران مجاز به منابع شبکه دسترسی پیدا می کنند ، اما از ورود افراد غیر مجاز و سودجو جلوگیری می کند.

 

انواع امنیت شبکه:

  • Access Control:

برای دور نگه داشتن مهاجمان احتمالی ، باید هر کاربر و هر دستگاه را بشناسید. سپس می توانید سیاست های امنیتی خود را اجرا کنید. شما می توانید دسترسی به دستگاه های ناسازگار را مسدود کنید یا فقط به آنها دسترسی محدود داشته باشید.

  • نرم افزارهای Antivirus  و Anti malware:

بدافزارها  شامل ویروس ها ، Trojans ، ransomware و spyware می باشد. بعضی اوقات بدافزارها یک شبکه را آلوده می کنند اما برای روزها یا حتی هفته ها مخفی هستند. با نصب Antivirus و Anti malware میتوانید از این نوع حوادث پیشگیری کنید.

  • Application Security:

هر نرم افزاری که برای مشاغل خود استفاده می کنید باید حفاظت شده باشد، خواه کارکنان شما آن را ساخته باشند یا اینکه شما آن را خریداری کرده باشید. متأسفانه ، هر برنامه ای ممکن است حاوی نقاط آسیب پذیری باشد که مهاجمان می توانند از آنها برای نفوذ به شبکه شما استفاده کنند. امنیت برنامه شامل سخت افزار ، نرم افزار و فرآیندی است که برای بستن آن حفره ها استفاده می کنید.

  • Behavioral Analytics:

برای تشخیص رفتار غیر طبیعی در شبکه ، باید بدانید که رفتار طبیعی به چه صورت است. ابزارهای تحلیل رفتاری به طور خودکار فعالیتهایی را که از نابه هنجار دارند تشخیص می دهند. تیم امنیتی شما می توانند شاخص های سازش را که یک مشکل بالقوه است، بهتر شناسایی کنند.

  • Cloud Security:

برنامه ها به منظور کاهش هزینه ، مقیاس پذیری و در دسترس بودن ، به سمت Cloud حرکت می کنند. برنامه های SaaS، کنترل بیشتری در مورد برنامه های مورد استفاده و نحوه اشتراک اطلاعات در داخل و خارج از اداره را در اختیار شما قرار می دهد. از آنجا که دیگر داده های حساس و برنامه های کاربردی دیگر در پشت Firewallمحدود نمی شوند ، کاربران دیگر برای انجام کار نیازی به استفاده از VPN ندارند.

  • (DLP(Data loss prevention:

سازمان ها باید اطمینان حاصل کنند که کارکنان آنها اطلاعات حساس را به خارج از شبکه ارسال نمی کنند. فن آوری DLP می توانند از آپلود ، ارسال و یا حتی چاپ اطلاعات مهم به شیوه های ناامن، جلوگیری کند.

  • Email Security:

مهاجمان از اطلاعات شخصی و تاکتیک های مهندسی اجتماعی برای ایجاد فیشینگ های پیچیده جهت فریب گیرندگان و ارسال آنها به سایتهایی حاوی بدافزار استفاده می کنند. یک برنامه امنیتی ایمیل حملات ورودی را مسدود کرده و پیام های خروجی را کنترل می کند تا جلوی از دست رفتن داده های حساس بگیرد.

  • Firewall:

فایروال ها سدی بین شبکه داخلی شما و شبکه های خارجی غیرقابل اعتماد مانند اینترنت ایجاد می کنند. آنها از مجموعه ای از قوانین تعریف شده  برای تعیین ترافیک های مجاز یا غیر مجاز می باشند. فایروال می تواند سخت افزار ، نرم افزار یا هر دو باشد.

  • VPN:

یک VPN اتصال را از یک نقطه به یک شبکه ، اغلب از طریق اینترنت رمزگذاری می کند. به طور معمول ، یک VPN ریموت از IPsec یا Secure Sockets Layer برای تأیید صحت ارتباط بین دستگاه و شبکه استفاده میکند.

  • Web Security:

یک راه حل امنیتی وب ، وب شما را کنترل ، تهدیدات مبتنی بر وب را مسدود کرده و دسترسی به وب سایت های مخرب را سلب می کند. این از Web Gateway شما در سایت یا Cloud محافظت می کند. “امنیت وب” همچنین به اقداماتی که شما برای محافظت از وب سایت خود انجام می دهید نیزاشاره میکند.

گروه تکتاکام یکی از معدود شرکت هایی است که خدمات طراحی و پیاده سازی امنیت شبکه را ارائه می نماید و تمامی مراحل کار را به صورت مستند شده در اختیار کار فرما قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگيرید