معرفی امنیت در سرویس های تحت وبدر دنیای امروز با رشد روزافزون علوم و اهميت سرویس های تحت وب و کاربردهاي آن. بسياري از سازمانها، وزارتخانه ها و بانکها به منظور افزايش کيفيت خدمت رساني مناسب و کاهش هزینه های موجود، ازسرويسهای تحت وب به عنوان میدان ورودی و ارائه خدمات خود استفاده می کنند. در کنار چگونگی کيفيت و کمیت خدمات رساني به مشتريان، امنیت در سرویس های تحت وب از مهمترين دغدغه های پيش روي مدیران فناوری اطلاعات مي باشد .چرا که با فراگير شدن استفاده از وب ، اينترنت و برنامه هاي کاربردي متنوع مبتني بر سرویس های تحت وب ، سوء استفاده ها و تهديدها و خطرات سرویس های اطلاع رسانی نيز روز به روز در حال افزايش است .
در این مجال با نام سامانه های امنیتی برنامه های تحت وب آشنایی کلی پیدا کردیم
کارشناسان و متخصصان شرکت مهندسین مشاور تکین توسعه کیان (تکتاکام) این افتخار را دارند که با راه اندازی و راهبری مناسب این سامانه در سازمان ها و بانک های گوناگون تجارب ارزشمندی را کسب کرده و در جهت رسیدن به اهداف بلند مدت سازمانی قدم بر دارند.

خطرات امنيتي و چالش های موجود در آن ، هم کاربران که همان سرویس گیرنده ها می باشند و هم سرويس دهنده که معمولا سازمان های مربوطه هستند را مورد هدف قرار مي دهند پس بر این اساس دو سوی این ارتباط مورد تهاجم قرار خواهندگرفت. از اين رو ، هر روز با روش هاي جديدي براي مقابله با اين آسيب پذيري ها و تهديدات مواجه هستيم . از مطمئن ترین و بهترين راه حلهاي موجود حفاظت از برنامه هاي کاربردي و مقابله با اين حجم از تهديدها و چالش های پیش رو مي توان به “سامانه هاي امنيتي برنامه هاي تحت وب (WAF) ” اشاره کرد. اين سامانه با مکانیزمی در لایه های بالای مدل OSI که همان لایه برنامه می باشد کنترل و ایمنی را در دست گرفته و در سازمان ها ، شرکت هاي ارائه دهنده خدمات تحت وب و يا شبکه هاي ارائه دهنده سرویس های پایش ابری به طور کلي هر سازماني که داراي اهمیت بالایی مي باشد ، مي تواند مديريت بسيار جامعي از امنيت را بر روي سرويس هاي تحت وب ارائه کند .