Malwarebytes , سیستم عامل MAC

تهدیدات مخرب و بدافزار سیستم عامل MAC با سرعت بیشتری نسبت به تهدیدات ویندوز در حال رشد اند

شرکت امنیت سایبری با نام Malwarebytes نتیجه تجزیه و تحلیل داده های 1 ساله خود را در جدید ترین گزارش از وضعیت بدافزارها منتشر کرد. طبق گفته Malwarebytes ” تهدیدات MAC برای اولین بار سریعتر از همتایان ویندوز خود رشد در حال رشد اند. تهدیدات MAC در هر نقطه پایانی نزدیک به دو برابر  تهدیدات ویندوز شناسایی شده اند.”

این گزارش همچنین تعداد و میزان تهدیدات را بیان و روشن کرده اند: ” به طور متوسط 11 تهدید در هر نقطه پایانی MAC در سال 2019  کشف شد – که تقریبا دو برابر میانگین تهدیدات در هر نقطه پایانی ویندوز است. در مجموع تهدیدات سیستم عامل MACدر هر سال بیش از 400 درصد افزایش داشته است.”

سیستم عامل های MAC اغلب بعنوان دستگاه های Computing امن تر در نظر گرفته می شود اما به نظر می رسد که مهاجمان سایبری در حال حاضر به کاربران اپل علاقه مند شده اند و این کاربران در سال 2019 با طرح های گوناگون حمله مواجه شدند.

Emotet و TrickBot در ابتدا به عنوان Botnet مورد استفاده قرار می گرفتند اما بعدا بعنوان Trojan به شرکت ها و سازمان ها حمله کردند که دومین تهدید شناخته شده در برابر تجارت ها در سال 2019 بودند و همچنین رشت وسیعی در میان تهدیدات تجاری به میزان 52 درصد سال داشتند.

سایر خانواده های Ransomware از جمله Ryuk و Sodinokibi نیز در سال 2019 رتبه بیش ترین رشد را به ترتیب 543 درصد و 280 درصد از ماه مه 2019 به خود اختصاص دادند.

مدیر عامل Malwarebytes، Marcin Kleczynski بیان کرد:” بدافزار ها، adwareها و حملات چند برداری از پیش نصب شده افزایش چشم گیری داشتند و خلاق تر شده اند، همچنین به طور فزاینده ای با مبارزان خود مقابله می کنند.

محققان اظهار داشتند که شایع ترین نوع حمله بدافزار که کاربران MAC را هدف قرار می دهند، تبلیغاتی هستند که با استفاده از روش های تهاجمی برای پخش تبلیغات به سیستم عامل های MAC نفوذ می کنند. Adware نیز قادر است تا کنترل مرورگر را بدست گرفته و تغییر مسیر ترافیک های وب را انجام دهد.

بر اساس گزارش Malwarebytes: ” Adware سالیانه 13 درصد در مصرف کنندگان و 463 درصدر در کسب و کار ها افزایش داشته است.”

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *